Закон України «Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)» підписано

komun_poslugy24 листопада 2016 року Президентом України Петром Порошенко підписано Закон України «Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)» (реєстр. №2966-д від 23.11.2016), прийнятий Верховною Радою України 22.09.2016 за № 1540-VII.

НКРЕКП має здійснювати держрегулювання діяльності суб’єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечувати проведення цінової та тарифної політики в цих сферах.

Комісія складатиметься з семи членів, які призначаються і звільняються указом президента. Членів Комісії відбиратиме номінаційна комісія з п’яти чоловік: двох представників делегує президент України, двох – Верховна Рада України (по одному від Комітетів ПЕК і ЖКГ), одного – Уряд. Глава регулятора буде обиратися членами Комісії на закритому голосуванні, його переобрання буде відбуватися кожні два роки.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім частини першої ст. 11, ст. 13, які наберуть чинності з 1 січня наступного року.

Він є необхідним кроком України, як сторони Договору про Енергетичне Співробітництво, відповідно до Третього енергетичного пакету ЄС.

Прийнятий закон враховує положення Директив Європейського Парламенту та Ради від 13.07.2009 «Про спільні правила внутрішнього ринку електроенергії» (№ 2009/72/ЄС) і «Про спільні правила внутрішнього ринку природного газу» (№ 2009/73/ЄС), а також міжнародний досвід щодо забезпечення незалежності та професійності національного регулятора і підтриманий Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та Світовим Банком.

НКРЕКП на офіційному сайті повідомило, що найближчим часом оголосить план імплементації прийнятого Закону

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. Затверджено новий алгоритм розрахунку тарифів за тепло у будинках без лічильників – Law News
  2. Відбувся «круглий стіл» на тему «НКРЕКП в законі. Що далі?» – Law News

Додайте відгук