Вхід
Увійти з: 

“Кримінальний проступок” або агонія радянської системи права

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фахівці з публічного права висловили свою позицію, щодо спроби запровадження кримінальної відповідальності за проступки. “Кримінальний проступок” – ноу-хау яке спробував запровадити в українське право екс-радник Віктора Януковича – Андрій Портнов. Українці пам’ятають про страшний сталінський закон про “5-ть колосків”, коли за дрібне “викрадення” колективного майна засуджували навіть дітей, які намагалися знайти хоч якусь їжу. 

Сергій Пєтков: “Агонія радянської системи буде продовжуватись доки не буде знищено уявлення про те що за незначне діяння громадянин може нести кримінальну відповідальність. Нині маємо ось таку схему: Правопорушення. Суспільно-небезпечні діяння за законодавством України. Запровадження “кримінальних проступків” – абсурд з позиції теорії. Цей абсурд вже запроваджував В.Янукович на практиці. 
Кримінальний процесуальний кодекс України містить Главу 25. Особливості досудового розслідування кримінальних проступків. Вона повинна перейменуватись на Особливості досудового розслідування злочинів невеликої тяжкості”.

Надія Армаш: “Слушна думка. Дійсно час діяти, бо суди перевантажені справами за вкрадені із супермаркетів шоколадки, вирішуючи питання тримання під вартою за клопотанням правоохоронних органів. Дрібні ДТП, сварки, бійки, де суддя скоріше має виступати в якості психолога або педагога”.

Віктор Ковальский:  “За радянських часів й мови не було про кримінальний проступок. Це данина останніх часів дійшла з Франції, де є подвійне, а не унітарне вчення про кримінальне діяння. В самому проступку нічого поганого не має. Але тоді йдеться про рекодифікацію двох кодексів. До того ж потрібен єдиний закон про дисциплінарну відповідальність. Та ще багато чого потрібно”. 

Микола Шинкар: “А хто заважає все це втілити у життя? Грамотно підготувати всі документи із зауваженнями, обговорити і прийняти. Скільки комітетів, радників, експертів у Верховній Раді. І зарплати хороші і фахівці… А потрібного результату немає. А питання дуже актуальні, важливі. Але не для народних обранців. Може хтось із них, або керівництва Ради виступив з ініціативою попрацювати додатково. Натомісць бачимо скільки депутатів приходять на роботу, скажімо, у п”ятницю, чим займаються. Перетрудились бідолахи”.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Увійти з: