Рік розслідувань НАБУ

8 грудня 2016 року, напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією, очільники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Артем Ситник та Назар Холодницький провели спільний брифінг та повідомили про наступне.

За підсумками першого року розслідувань завдяки зусиллям Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) вдалося запобігти розкраданню бюджетних коштів на держпідприємствах на суму понад 580 млн грн, також відшкодовано збитки в розмірі понад 100 млн грн.

Перші відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань детективи Бюро внесли 4 грудня 2015 року. Станом на 1 грудня 2016 року в роботі детективів — 256 активних проваджень, 121 особі повідомлено про підозру. У 41 провадженні завершено досудове розслідування, їх скеровано до суду. Складені обвинувальні акти стосовно 63 осіб. Проте суд виніс усього 9 обвинувальних вироків. Що не є задовільним, ані з позиції самих антикорупційних органів, ані суспільства.

«Робота НАБУ спрямована не тільки на покарання винних у корупційних зловживаннях, а й на ліквідацію корупційних схем. Щоб у подальшому на місце тих, хто оперував цими схемами і кого притягнуто до відповідальності, не прийшли нові корупціонери», — зазначив директор НАБУ Артем Ситник.

На підтвердження своїх слів Артем Ситник навів кілька прикладів. Так, за три місяці після викриття так званої «газової схеми» за участю компаній, підконтрольних народному депутату Олександру Онищенку, прибутки державної компанії «Укргазвидобування» сягнули 162 млн грн, хоча за три попередні роки вони склали всього 25 млн грн.

Артем Ситник повідомив, що загалом у провадженнях, які розслідують детективи Бюро, фігурують 15 високопосадовців, 39 суддів, 25 прокурорів, 62 топ-менеджери державних підприємств.

«Державні підприємства є одним із основних «розсадників» корупції. Завдяки злагодженій роботі прокурорів САП і детективів НАБУ вже скеровано до суду справу стосовно топ-менеджменту НАК «Нафтогаз України», Одеського припортового заводу, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». І це лише початок, оскільки зараз велика кількість розслідувань перебуває на завершальній стадії і найближчим часом може бути передана до суду», — зазначив директор НАБУ.

За даними офіційного web-порталу НАБУ

Прокоментуйте першим

Додайте відгук