Вхід
Увійти з: 

День Святого Валентина!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Інформаційно-аналітичний центр “LegalNews” вітає всіх з Днем св. Валентина і пропонує дізнатися, як саме виникло це свято.

Історія походження Дня святого Валентина оповита численними легендами й міфами. Згідно з однією з таких легенд, у 269 році римський імператор Клавдій II прагнув завоювати світ, але для здійснення цього задуму армії не вистачало воїнів. Він був упевнений в тому, що всьому виною родинне життя, на яке солдати витрачають багато часу, а ось самотній чоловік, не обтяжений сімейними справами, буде краще буде битися на полі битви. Тому імператор заборонив чоловікам одружуватися, а жінкам і дівчатам – виходити заміж за улюблених чоловіків. Але з таким перебігом подій не був згоден простий лікар і священик Валентин. Він співчував нещасним закоханим і потайки від усіх, під покровом ночі освячував шлюб люблячих чоловіків і жінок. Однак незабаром злі правителі дізналися про таємні діяння святого Валентина й його посадили до в’язниці, засудивши до страти. Поки Валентин сидів у в’язниці та чекав виконання вироку, він познайомився з прекрасною донькою наглядача – Юлією й закохався у дівчину. Перед смертю він написав коханій дівчині зізнання в коханні – валентинку, де розповів про свої почуття, і підписав його “Твій Валентин”. Прочитано воно було вже після того, як його стратили, а сама страта відбулася 14 лютого 269 року.

А ось інша легенда свідчить, що день Святого Валентина виник як пам’ять про римського патриція Валентина, який був таємним християнином і навертав у нову віру своїх слуг. Після того, як він провів обряд вінчання для двох із них, всі троє були затримані вартою. Як представник вищого класу, Валентин зміг уникнути кари, але його слуги такого привілею не мали. Тоді, бажаючи підбадьорити приречених одновірців, Валентин пише їм листи у вигляді червоних сердець, що означають християнську любов. Послання нареченим мала передати сліпа дівчинка, але несподівано до темниці прийшов сам Валентин, який умовив варту відпустити його слуг взамін на його життя. Перед виходом на арену смерті Валентин передав останній лист, освячений вірою й добротою, сліпій дівчинці, яка після цього прозріла і стала красунею. Достовірно ні про першого, ні про другого Валентина нічого не відомо. Кого саме з мучеників на ім’я Валентин було зараховано до лику святих, сказати точно вже неможливо. У 1969 році святкування дня пам’яті св. Валентина як загальноцерковного святого було припинено, а ім’я його видалено Римсько-католицькою церквою в ході змін календаря святих, з причини того, що про цього мученика немає ніяких точних відомостей, окрім особистого імені та переказів про усікновення голови мечем. Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі з ще більше ранніх часів – з періодів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині любові Juno Februata. Коли церква заборонила проведення луперкалій, їм на зміну прийшов День святого Валентина, який також називається Днем усіх закоханих.
Джерело: https://bit.ly/2TOhhge

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Увійти з: