Набрали чинності вимоги до оформлення заяв та рішень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

neruhome_majnoМіністерство юстиції України наказом від 21.11.2016 № 3276/5 затвердило Вимоги до оформлення заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та Вимоги до оформлення рішень державними реєстраторами прав на нерухоме майно (далі – Вимоги). Вимоги зареєстровані у вказаному відомстві цього ж дня за № 1504/29634. Наказ набрав чинності 25.11.2016 (день його опублікування в Офіційному віснику України № 91).

Вимогами до оформлення заяв передбачено, що заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень оформлюються за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав). Рішення державних реєстраторів прав на нерухоме майно також оформлюються за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав.

На електронну форму заяви накладається електронний цифровий підпис заявника (заявників); на електронну форму рішення – електронний цифровий підпис державного реєстратора.

В паперовій формі заяви не допускаються підчищення, закреслення чи інші виправлення. Заява в паперовій формі друкується за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав.

Рішення державного реєстратора у випадках, передбачених законодавством, може бути оформлено у паперовій формі шляхом його друку за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора.

Звертаємо особливу увагу, що рішення має в обов’язковому порядку містити певний перелік відомостей, якій налічує значну кількість позицій, а саме, відомості про: дату його формування; номер; П.І.Б. державного реєстратора; найменування суб’єкта держреєстрації прав або найменування нотаріальної контори, назву нотаріального округу; номер заяви; реєстраційні дії, щодо яких подано заяву; заявника (заявників); суб’єкта (суб’єктів) речового права, обтяження такого права; речове право, обтяження такого права; об’єкт нерухомого майна, у т.ч. його реєстраційний та/або кадастровий номер; реєстраційний номер заяви (у разі відкликання заяви); номер запису про речове право, обтяження такого права (у разі внесення змін до записів або скасування записів Державного реєстру прав); номер рішення державного реєстратора на нерухоме майно (у разі скасування відповідного рішення); підставу прийняття відповідного рішення з обов’язковим посиланням на Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інші нормативно-правові акти, прийняті відповідно до нього; вичерпний та обґрунтований перелік обставин, які стали передумовою для зупинення розгляду заяви, відмови у проведенні реєстраційних дій (у разі прийняття рішення про зупинення розгляду заяви, відмови у проведенні реєстраційних дій).

Реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна зазначається обов’язково, якщо на момент формування заяви відповідний номер присвоєний об’єкту нерухомого майна за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав. Кадастровий номер земельної ділянки зазначається обов’язково, якщо заява подається відносно земельної ділянки.

Будьте уважними.

Прокоментуйте першим

Додайте відгук