Лихоманка е-декларування охоплює все більше коло публічних осіб

e-dekЛихоманка е-декларування охоплює все більше коло публічних осіб. Так, за заявою заступника голови НАЗК Р. Радецького: «Друга хвиля охопить більше коло суб’єктів електронного декларування. Наразі вичерпний перелік міститься у Законі України «Про запобігання корупції».

Тож, відповідно до Закону, під другу хвилю е-декларування потраплять, особи, які вже заповнювали е-декларації за 2015 рік, тобто всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них для цілей Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи, юридичні особи публічного права.

Ректори університетів (проректори, декани, завідувачі кафедр), керівники інших державних освітніх та наукових установ із 1 січня 2017 року змушені будуть оприлюднити свої електронні декларації, так як вони входять до переліку тих осіб, які прирівнюються до таких, що уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Проте корисне на перший погляд положення закону, у науковій юридичній спільноті викликає неоднозначну реакцію.

Так, академік Д. Ланде підкреслює, що «Є категорії осіб, на які не поширюється закон про персональні дані. Наприклад, депутати. І вони подають відкриту інформацію. Інших цей закон захищає. Ректори не потрапляють під захист.»

А професором С. Пєтковим на його сторінці у Facebook взагалі пропонується спочатку структурувати систему ВНЗ таким чином: «Університет – вищий навчальний заклад державної форми власності. Вища школа – вищий навчальний заклад приватної форми власності. Академія – вищий навчальний заклад відомчого підпорядкування». А вже потім, на основі прозорої та простої структури ВНЗ говорити про прозорість роботи їх керівників.

Усі сходяться до єдиної думки: е-декларування має відбутися за принципом «Не зашкодь».

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. НАЗК має виправити недоліки розроблених порядків до е-декларацій – Law News

Додайте відгук