Дві третини кандидатів до Верховного суду України – представники старої судової системи, – Козаченко

27 грудня 2016 року в ефірі Еспресо.TV екс-директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко (на фото), зазначила наступне:

«Ключова тема, яку ми зараз фіксуємо, що дві третини кандидатів – це судді цієї системи. Однак враховуючи, що там 653 кандидата на 120 посад, питання навіть не у тому, скільки зараз людей, а хто на які посади потрапить».

Вона пояснила, що переважна кількість кандидатів до нового Верховного суду України вже роками працювали у судовій системі України та розглядали судові справи, одночасно зазначивши, що суддя повинен бути не лише професійним, але й чесним. Саме тому кандидати повинні будуть пояснити свої статки у електронних деклараціях.

Також сьогодні заступник голови Адміністрації Президента України Олексій Філатов повідомив, що новий Верховний Суд України повинен бути сформований до кінця березня 2017 року. За його словами вимоги до кандидатів будуть високими, зокрема вони повинні будуть надати декларації всього свого майна, подати декларації доброчесності та декларації родинних зв’язків. Якщо будуть виявлені недостовірні дані, кандидати будуть відсіюватися. Після чого почнуться кваліфікаційний етап, психологічне оцінювання, вивчення досьє і співбесіди.

За матеріалами Еспресо.TV та РБК-Україна

Прокоментуйте першим

Додайте відгук