Вхід
Увійти з: 

Введення в експлуатацію арки над четвертим енергоблоком ЧАЕС перенесли на травень – Держатомрегулювання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Перенесення пов’язане з високим рівнем радіоактивного випромінювання в зоні проведення робіт.

/ Фото Сергій Петровський

Введення в експлуатацію арки над четвертим енергоблоком ЧАЕС перенесли на травень.

Термін введення в експлуатації нового безпечного конфайнмента (арки) над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, який був зруйнований в результаті аварії 1986 року, перенесений з листопада 2017 року на травень цього року. Читайте також Відпрацювали своє: “Енергоатом” готується до виведення з експлуатації двох блоків АЕС Про це під час презентації річного звіту роботи Державної інспекції ядерного регулювання повідомила начальник Управління безпеки поводження з радіоактивними відходами Наталія Рибалко. “На сьогодні, згідно з планом експлуатуючої організації, введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту планується в травні цього року”, – сказала вона.

Згідно презентації Рибалко, який раніше планувалося, що конфайнмент буде введений в експлуатацію в листопаді 2017 року, але термін завершення робіт було перенесено на травень 2018 внаслідок високих рівнів радіоактивного випромінювання в зонах проведення робіт, що вимагає додаткового часу для їх виконання.

У травні 2016 року лідери країн “Великої сімки” підтвердили готовність співпрацювати з Україною в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. В кінці листопада 2016 року будівельна компанія Novarka, побудувала арки нового конфайнменту, завершила процес її насунення і монтажу над четвертим енергоблоком ЧАЕС. За даними Держагентства з управління зоною відчуження, арка знизила рівень гамма-випромінювання навколо станції порівняно з періодом до встановлення арки в проектне положення у 10 разів.

За інформацією ЄБРР, який керує фондом “Укриття” для фінансування будівництва арки і всього об’єкта “Укриття”, вартість конфайнмента становить 1,5 мільярда євро. При цьому реалізація всього плану заходів на ЧАЕС оцінюється в 2,1 мільярда євро.

Детальніше: https://economics.unian.ua/energetics/10009127-vvedennya-v-ekspluataciyu-arki-nad-chetvertim-energoblokom-chaes-perenesli-na-traven-derzhatomregulyuvannya.html

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Увійти з: