Вхід
Увійти з: 

Зміни до КПК передбачають, що справи Майдану залишаться у ГПУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає “Радіо Свобода”.

“У тексті закону про внесення змін до кодексів №6232, який був поданий головним комітетом на підпис голові Верховної Ради і підписаний 30 жовтня 2017 року, і направлений на підпис президентові врахована поправка №176 народних депутатів Сотник і Сироїд – відповідно до того, як визначився парламент. У даний момент оригінал закону перебуває на підписі у президента”, – розповів спікер парламенту.

Він зазначив, що “усі сторінки тексту закону оцифровані, Адміністрація президента тепер є розпорядником документа”.

Як відомо, голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив про те, що у Верховній Раді підготували на підпис президенту сфальсифікований текст нової редакції КПК, в якій не врахована правка, за котру голосували парламентарі.

Голова ЦПК пояснив, що йдеться про норму, яка мала не дозволити генпрокурору передати НАБУ всі справи “по поплічниках Януковича”.

“Це – правка N176 до розділу 4 президентського законопроекту N6232. Саме ця правка скасовувала в КПК часове обмеження у два роки на розслідування Генеральною прокуратурою корупційних справ колишніх посадовців, розпочатих до створення антикорупційного бюро”, – додав Шабунін.

Він зауважив, що дана правка чітко визначала, що ГПУ має закінчити слідство проти Януковича та його команди самостійно, скільки б ще часу це не потребувало.

Мета правки – не дати заблокувати роботу НАБУ старими і безнадійними справами ГПУ.

Як повідомлялося, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу.

Після цього низка депутатів і юристів заявили, що до прийнятого закону нардеп-“радикал” Андрій Лозовой вніс шкідливу поправку, яка дозволить уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів.

За їхніми словами, ця поправка зменшує строки розслідування з 2, 3, 5, 10 чи 15 років до 3 чи 6 місяців. Таким чином, пояснюють вони, кількість відмов у початку розслідування при неочевидних злочинах значно збільшиться, оскільки правоохоронці не братимуть на себе відповідальність розслідувати ці злочини так швидко.

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Увійти з: