Вхід
Увійти з: 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ ІНІЦІЮЄ ЗАПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННИХ АРЕШТІВ БАНКІВСЬКИХ РАХУНКІВ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністерство юстиції перейматиме досвід Хорватії у запровадженні системи електронних арештів банківських рахунків.

Про це заявив директор департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Олександр Олійник після робочого візиту делегації Міністерства юстиції до Республіки Хорватія, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

За словами Олійника, після запровадження у Хорватії електронного арешту коштів суттєво покращилася ситуація з виконанням судових рішень.

З початку 2011 року із 8,1 млн документів про стягнення коштів на загальну суму 39,7 млрд євро кількість виконаних документів становила майже 7 млн документів (82%) на суму більше 23 млрд євро (58%).

“Це стало можливим завдяки тому, що Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією у сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження щодо блокування коштів протягом 60 хвилин. Так як сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків”, – зазначив представник Мін’юсту.

Він додав, що всього через кілька років після введення електронного арешту коштів за оцінками, складеними для доповіді Світового банку Doing Business-2017, Хорватія піднялася з 52 на 7 місце.

Нагадаємо, Міністерство юстиції оголосило про запуск відкритого онлайн-реєстру громадян і компаній-боржників. Це пов’язано з тим, що 5 січня 2017 року вступив в силу Закон України “Про виконавче провадження”, норми якого і передбачають такий реєстр. У нього включені дані про громадян України, а також українські компанії, які за рішенням суду визнані боржниками і щодо яких відкрито виконавче провадження. Дані про таких боржників, згідно із Законом, повинні бути відкритими і розміщуватися на сайті Мін’юсту.

“Щоб знайти в реєстрі компанію, потрібно ввести у відповідні поля її назву і код ЄДРПОУ. Людину можна шукати по імені, прізвищу та ІПН. Але в реєстрі можна буде знайти дані тільки про тих боржників, щодо яких виконавче провадження було зареєстровано вже після старту реєстру”, – йдеться в повідомленні.

До реєстру не вносяться держоргани та органи місцевого самоврядування, боржники за рішеннями немайнового характеру, а також ті, які не мають заборгованості по платежах за виконавчими документами понад 3 місяців.

«Введення електронного арешту банківських рахунків суттєво сприятиме покращенню ситуації з виконанням судових рішень, адже незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлено чіткі та максимально короткі строки вчинення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно скеровуються виконавцями в банківські установи поштою або доставляються особисто. А це займає час та може призвести до виведення коштів з рахунків боржником. Тому я підтримую запровадження на законодавчому рівні системи електронного арешту коштів боржників», – наголосив Сергій Шкляр.

Він також додав, що для ефективного виконання судових рішень в Україні було запроваджено інститут приватних виконавців. Наразі 73 особи включені до Єдиного реєстру приватних виконавців України і уже розпочали свою роботу. За словами заступника Міністра, поява приватних виконавців поруч із державними створить конкурентне середовище, завдяки чому надаватимуться більш якісні та ефективні послуги та скоротяться терміни виконання рішень.

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Увійти з: