Вхід
Увійти з: 

Кабмін розкритикував законопроект щодо податкових накладних

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кабінет міністрів надав негативний висновок щодо законопроекту про модифікацію системи зупинки реєстрації податкових накладних, розробленого комітетом ВР з питань податкової та митної політики.

Законопроект передбачає внесення змін до Податкового кодексу та продовження тестового режиму системи зупинення реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Водночас, у висновку зазначено, “що головною метою запровадження системи зупинення реєстрації податкових накладних є ліквідація можливості використання недобросовісними платниками податку на додану вартість схем ухилення від оподаткування”.

Як повідомляє Мінфін, наразі головним критерієм, відповідно до якого відбувається призупинення податкових накладних у реєстрі, є перевірка на наявність ознак ризиків штучного зменшення податкових зобов’язань.

Наразі призупиняється лише 0,3% поданих податкових накладних.

За словами представників міністерства, стурбованість стосовно можливості ухвалення цього законопроекту та його негативних наслідків для добросовісних платників податків висловили Американська торгівельна палата, Європейська бізнес асоціація, Українська зернова асоціація, Коаліція за детінізацію, Спілка українських підприємців.

Також свої застереження щодо ухвалення документу висловив Міжнародний валютний фонд.

Щодо ризиків, які несе законопроект, уряд перелічив наступні:

По-перше, створюється паралельний механізм, який має великі корупційні ризики, коли регіональна податкова “за власним бажанням” може зупинити податкову накладну.

По-друге, ті, хто зараз не підпадають під ризики, потенційно почнуть підпадати під критерії ризику.

По-третє, скасування автоматичної системи зупинення реєстрації податкових накладних з ознаками фіктивності призведе до прямих втрат бюджету.

По-четверте, повернення до ручного зупинення реєстрації податкових накладних — це зрив автоматичного відшкодування ПДВ.

Нагадаємо, Мінфін розробив законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних, щоб спростити процедуру для бізнесу.

Інформація взята з сайту “Економічна правда”.

 

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Увійти з: